Сторінка методиста

ПОРАДИ МЕТОДИСТА

Кодекс професійної етики педагогів

1. Заходячи у групу дітей або до кабінетів , усміхайтеся.
  2. Спочатку навчіть своїх вихованців, а потім запитуйте.
  3. Ніколи не обманюйте дітей, дотримуйтеся свого слова.
  4. Ніколи не ображайте дітей, захищайте їх від усіх видів самоуправства.
  5. Як не було б складно, будьте стриманими й терплячими.
  6. Будьте для дітей прикладом у поведінці, праці, ставленні до інших людей.
  7. У будь-якій ситуації намагайтеся ставити себе на місце дитини.
  8. Пам’ятайте: по-справжньому зрозуміти дитину можна лише після того, як полюбиш її.
  9. Учіться у колег, батьків, дітей.
  10. Не скаржтеся на своїх вихованців батькам, колегам, адже справжній педагог буває незадоволеним тільки собою.
  11. Будьте великодушними до того, хто припустився помилки.
  12. Вибачайтеся перед дитиною, якщо неправі. Це аж ніяк не принизить ваш авторитет.
  13. Живіть інтересами дітей та їх надіями.
  14. Навчіться бачити зону найближчого розвитку дітей та оптимізувати їх майбутнє.
  15. Ніколи не кажіть у присутності дитини про її обмежені можливості.
  16. Завжди повідомляйте батьків про успіхи й досягнення дітей.

КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ:

Як обирати іграшки, посібники та обладнання для закладу дошкільної освіти

Запитання:

Якими актами визначено вимоги для добору іграшок, посібників та обладнання для закладу дошкільної освіти?

Відповідь:

Відповідь на це Запитання слід шукати в наказі МОН України від 19.12.2017 № 1633,яким затверджено Примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти (даліПерелік).

Так,наказом визначено, що для формування й облаштування безпечного розвивального освітнього середовища у закладі дошкільної освіти добір іграшок,посібників та обладнання на основі Переліку забезпечить дотриманням вимог:

• Технічного регламенту безпечності іграшок (затв. постановою КМУ від 11.07.2013 № 515) Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затв. наказом МОЗ України від 24.03.2016№ 234)
  • ДСанПіН 5.5.6.012-98 «Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров`я дітей» (затв. постановою Головного державного санітарного лікаря України 30.12.1998 № 12)
  • ДСанПіН 5.5.6-138-2007 «Державні санітарні норми і правила. Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей» (затв. наказом МОЗ України від 18.01.2007 №13
  • інших нормативних документів з питань стандартизації якості та безпечності товарів і послуг.

Зауважено також, що при підготовці Переліку враховано зміни до Порядку впровадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затв. постановою КМУ від 10.03.2017 № 136, щодо продажу товарів, які:

• імітують продовольчі товари (мають їх форму,запах,колір,вигляд,оформлення,маркування,обєм або розмір)
  • ставлять під загрозу безпеку або здоров’я споживачів, зокрема дітей, які можуть сплутати їх з продовольчими товарами та використати не за призначенням.

Джерело:https://www.pedrada.com.ua/question/370-yak-obirati-grashki-posbniki-ta-obladnannya-dlya-zakladu-doshklno-osvti

Анкета для рефлексії педагогів закладу дошкільної освіти  щодо індивідуалізації освітнього процесу