Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу

ПОРЯДОК

подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування) у закладі дошкільної освіти «ЖУРАВЛИК» № 24 Токмацької міської  ради Запорізької області

1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники  освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про  випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про  його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали  достовірну інформацію від інших осіб.

2. Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із  застосуванням засобів електронної комунікації.

Повідомлення про випадок цькування (булінгу) отримані керівником закладу  в усній формі,  мають бути зафіксовані письмово та зареєстровані відповідно до порядку внутрішнього  діловодства.

3. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про  випадок булінгу (цькування). Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника  освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати  заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу, які були  свідками, або підозрюють випадок. Заява заповнюється державною мовою, розбірливим  почерком. Виправлення не допускаються.

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

Директору ЗДО№24"Журавлик"

(ПІБ батьків, назва закладу, група)

Адреса фактиного проживання

контактний телефон __________________

ЗАЯВА

Прошу провести розслідування за фактами випадків булінгу (цькування)  ________________________________________________________________________________  (прізвище, ім’я постраждалого)

Далі в заяві необхідно вказати особу або осіб, які вчинили цькування та описати діяння, які  полягають у психічному, фізичному чи іншому насильстві і носять системний характер,  навести розгорнутий виклад фактів; інформацію щодо джерела отримання інформації.

Дата                                                                                                            Підпис

4. Прийом, попередній розгляд та реєстрація заяв про випадки булінгу (цькування)  здійснюється у день їх надходження.

5. Усі заяви про випадки булінгу (цькування), що надходять до закладу, реєструються у  журналі реєстрації заяв:

- дата надходження заяви;

- прізвище, ім’я, по батькові заявника, категорія/соціальний стан заявника; - звідки одержано заяву про випадки булінгу (цькування); порушені питання.

6. Заяви про випадки булінгу (цькування), подані громадянами на особистому прийомі,

реєструються та розглядаються у тому самому порядку, що й інші письмові заяви.

7. Попередній розгляд заяв про випадки булінгу (цькування) та строк їх надходження  до безпосередніх виконавців не повинен перевищувати одного робочого дня.

8. Директор закладу у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу  (цькування):

1) Невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган  (підрозділ) Національної Поліції України.

2) Негайно повідомляє одного з батьків, або інших законних представників малолітньої  чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

3) За потреби викликає бригаду екстреної (швидкої ) медичної допомоги для надання  екстреної медичної допомоги.

4) Повідомляє службу у справах дітей.

5) Повідомляє центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

6) Видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку  булінгу (цькування), скликає її засідання не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня  отримання заяви або повідомлення.

9. Склад комісії:

1) До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог,  соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник  закладу,  заступник директора.

2) Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді  з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії  булінгу (цькуванню)" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19